William McBride - JB 400m (6th), 4x100, 4x400 (5th)

Stephen McEwen - SB 400mH (5th)

Enrique Nepomuceno - OB Steeplechase (10th)

Sharon Ocheje - JG Triple Jump (7th)

Ally Oulds - 400m (5th), 300mH (3rd)

Daniel Panetta - 4 x 100 (6th)

Patrick Quinland - JB 400m (4th), 4x100, 4x400 (5th)

Brad Sato - 4 x 400 (12th)

Karlie Stam - MG Pole Vault (4th)

Keith Sum - MB 400m (18th), 800m (14th)

Adi Traore - 4 x 100 (3rd), 4x 400 (14th)

Jessica Turner - MG 800m (19th)

Mitchell Ubene - SB 3000 m (13th)

Chloe Walker - MG 1500m (13th), 3000m (11th)

Josh Woghiren - JB 200m (), 400m (9th), 4 x 400 (5th), 4x100

Erin Young - SG Long Jump (14th)

Marvelous Agbonwaneten - JG 200m (6th)

Laith Al - Kinani - 4 x 400 (12th)

Kate Boycott - 4 x 400 (14th)

Brianne Bracci - SG 800m (12th)

Taneidra Cain - MG 400m (4th), 200m (17th), 4 x 400 (14th)

Jared Capaldi - SB 200m (6th)

Inho Choi - JB 300mH (6th)

Tiarra Davis - JG 800m 

Kyle Denomme - SB 1500m (3rd), 800m (7th)

Graeme Fisher - SB 800m (14th), 4x400 (12th)

Tanay Freckleton - 4 x 100 (3rd), 4 x 400 (14th)

Reena Francis - SG Pole Vault (5th)

Keely Gibb - SG Triple Jump (14th)

Maya Hannagan - MG 1500m (6th), 3000m (4th)

Evan John - MB Long Jump (13th)

Josh Kellier - OB Steeplechase (1st)

OFSAA 2015 Results

Josh Kellier - SB Steeplechase (1st)

Greg Macfarlane - MB 1500m (10th), 3000m (10th)
​Brandon Marusic - JB 1500m (6th), 3000m (5th)
William McBride - JB 400m (3rd), 800m (8th), 4x100 (1st), 4x400 (2nd)
Stephen McEwen - SB 400m (9th), 400mH (4th)
​Sean Mei - MB Long Jump (6th), Triple Jump (11th)

Enrique Nepomuceno - SB Steeplechase (3rd), 800m (6th)

Sharon Ocheje - JG Long Jump (10th), Triple Jump (4th)
Ally Oulds - JG 400m (3rd), 300mH (3rd)
Daniel Panetta - SB 4x100 (4th)

Patrick Quinland - JB 200m (6th), 400m (1st), 4x100 (1st), 4x400 (2nd)
Fiona Rocheleau - SG Steeplechase (5th), 1500m (11th)

Jacob Rothera - SB Steeplechase (5th), 3000m (13th)

Tessa Rupert - MG 3000 m (9th)
Brad Sato - SB 110 mH (12th), 400mH (10th), 4x400 (3rd)

Connor Sloan- MB 800m (13th)
Aidan Snively - SB 800m (14th)
Karlie Stam - Pole Vault (4th)

Keith Sum - MB 400m (4th), 800m (5th), 4x400 (3rd)
Lance Tofflemire - SB Steeplechase (6th), 3000m (11th)
Adi Traore - JG 400m (6th), 200m (7th), 4x100 (1st)
Jessica Turner - MG 800m (4th)
Mitchell Ubene - SB 1500m (4th), 3000m (4th)
Chloe Walker - MG 1500m (4th), 3000m (3rd)
Josh Woghiren - JB 200m (2nd), 400m (2nd), 4x100 (1st), 4x400 (2nd) 

Erin Young - SG Long Jump (2nd)

Marvelous Agbonwaneten - JG 80mH (12th), 200 m (3rd)

Laith Al - Kinani - JB 300mH (12th), OB 4 x 400 (3rd)

Samantha Boussey - JG 1500 m (12th)

Kate Boycott - SG 800m (11th), OG 4 x 400 (2nd)

​Brianne Bracci - SG 400 m (6th), 800 m (5th)

Holden Burdett - MB Pole vault (7th)

Taneidra Cain - MG 200m (3rd), 400m (2nd), 300 mH (5th), OG 4x400 (2nd)

Quinn Canella- SB 1500m (13th), 3000m (10th)

Jared Capaldi - SB 100m (5th), 200m (1st)

Arseniy Chertov - 3000 m (11th)

Kiniw Cleland - JB 1500m (10th)

Inho Choi - JB 100m (10th), 300 mH (4th)

Aryana Cirino - SG 200m (12th), 400m (12th)

Lynnsey Copat - MG 1500m (14th), 3000m (11th), 800 m (7th)

Tiarra Davis - JG 400m (13th), 800m (2nd)

Kyle Denomme - SB 1500m (2nd), 800 m (2nd)

Jan Fiedler - MB 3000 m (8th)

Graeme Fisher - SB 800m (4th)

​Tanay Freckleton - JG 100m (9th), 200m (10th), 4 x 100 (1st)

Reena Francis - SG High jump (9th), Pole vault (2nd)

Keely Gibb - SG Triple Jump (3rd), 4 x 100 (3rd)

Cheyna Hall- JG 100m (12th), 200m (11th)

Maya Hannagan - MG 1500m (3rd), 3000m (2nd)

​Holly Hicks - SG Steeple Chase (8th), 1500m (8th)
Serena Hunt - SG Long Jump (7th)
Evan John - MB 100m (8th), Long Jump (4th), 200m (14th)
Ross Johnston - SB 110mH (6th)

2015 OFSAA West Regional Results (Names in blue have advanced to OFSAA)


Marvelous Agbonwaneten - SG 100m (2nd), SG 200m (1st)

Taimoor Ali - SB 100m (7th), SB Long Jump (5th), SB Triple Jump (3rd)

Laith Al-Kinani - SB 400m (5th)

Joely Bernier - MG Long Jump (2nd), MG Triple Jump (7th)

Kate Boycott - SG 400m (7th), SG 800m (7th), 4x400m (1st)

Michael Brown - MB 800m (13th), MB 1500 (5th), MB 3000 (2nd)

Holden Burdett - JB Pole Vault (3rd)

Madison Burnham - SG 1500m (4th), SG 3000m (3rd)

Taneidra Caine - JG 400m (1st), JG 300mH (3rd), JG 200m (1st)

Quinn Cannella - SB 1500m (3rd), SB 3000m (4th)

Chase Canty - MB 800m (2nd), MB 1500m (2nd), MB 3000m (3rd)

Jared Capaldi - SB 200m (2nd)

Arseniy Chertov - JB 800m (4th), JB 1500m (3rd), JB 3000m (4th)

Inho Choi - SB 110mH (3rd), SB 400mH (6th)

Lynnsey Copat - JG 800m (2nd), OG Steeple (1st), JG 1500m (6th)

Noah Costa - MB 800m (1st), 1500m (1st), 3000m (1st)

Megan Coutinho - MG 1500m (6th), MG 3000 (2nd)

Tadeusz Czubernat - SB 400m (7th), SB 800m (3rd)

Trinity Davis - MG 800m (5th)

Isabelle Dib - JG Pole Vault (8th)

Mia Ennis - MG 800m (8th), MG 1500m (4th), MG 3000m (3rd)

Jan Fiedler - JB 1500m (2nd), JB 3000m (1st)

Graeme Fisher - SB 800m (1st), SB 1500m (2nd)

Tanya Freckleton - SG 100m (5th), SG 200m (4th), SG High Jump (7th)

Abbey Gibb - MG Long Jump (1st), MG Triple Jump (2nd)

Keely Gibb - SG Long Jump (2nd), SG Triple Jump (4th)

Jimi Hambolu - JB 100mH (5th), JB 300mH (4th)

Maya Hannagan - JG 1500m (1st), JG 3000m (1st)

Rhiannon Hebert - MG Triple Jump (3rd)

Brendan Heikkenen - SB 3000m (5th), OB Steeple (9th)

Holly Hicks - SG 1500 (1st), SG 3000m (4th), OG Steeple (2nd)

Evan John - JB 100m (3rd), JB 200m (2nd), JB Long Jump (1st)

Delainey Johnson - JG 1500m (3rd), JG 3000m (4th)

Taryn Jones - MG 80mH (10th)

Andre Lanoue - MB 1500 (6th)

Nolan Lanoue - MB Pole Vault (3rd)

Trent Lanoue - MB Pole Vault (2nd)

Nicole Larue - MG 400m (2nd), MG 800m (1st)


​SWOSSAA 2016 Results (Names in blue have advanced to the OFSAA West Regional Meet)

Windsor Legion Track and Field Club - Online

Carlin MacDonald - Gannon - SG 100m (10th), SG Long Jump (9th)

Greg MacFarlane - JB 800m (8th), JB 1500m (6th), JB 3000m (3rd)

Felix Marchand - SB 110 mH (1st), SB 400mH (1st)

Brandon Marusic - OB Steeple (5th)

Miles Matthews - SB 1500m (1st), SB 3000m (1st)
Sara Michie - MG Pole Vault (2nd)

Malcolm Mussa - SB 400m (8th), SB 200m (13th)

Enrique Nepomuceno - SB 800m (2nd), SB 1500m (5th), OB Steeple (1st)

Sharon Ocheje - SG Long Jump (4th), SG Triple Jump (3rd)

Yazmin Olla - JG 300mH (9th), JG Triple Jump (5th)

Ally Oulds - SG 400m (4th), SG 400mH (2nd)

Amber Patten - MG 1500m (7th), MG 3000m (5th)

Chloe Pugh - MG 400m (1st), MG 800m (2nd), MG 1500m (1st)

Patrick Quinland - SB 200m (7th), SB 400m (1st)

Shahriyar Rahman - JB 100m (2nd), JB 200m (1st), JB 400m (1st)

Zoe Sawchuk - SG 3000m (9th)

Adam Sghaier - SB 800m (4th), SB 1500m (8th)

Connor Sloan - JB 800m (6th), JB 1500m (11th), JB 3000m (9th)

Karlie Stam - JG 80mH (9th), JG Pole Vault (2nd)

Keith Sum - JB 400m (6th), JB 800m (3rd)

Lance Tofflemire - SB 1500m (7th), SB 3000m (3rd), OB Steeple (2nd)

Adi Traore - SG 400m (2nd)

Devonte Turner - JB Shot Put (3rd), JB Discus (7th)

Jessica Turner - JG 400m (7th), JG 800m (4th)

Mitchell Ubene - SB 1500m (4th), SB 3000m (2nd)

Chloe Walker - JG 1500m (2nd), JG 3000m (3rd)

Kobe Washington - JB 100m (4th), JB 200m (3rd)

Josh Woghiren - SB 200 (5th)

Erin Young - SG 100m (7th), SG Long Jump (1st), SG Triple Jump (7th